اخبار موسسه

برگزاری آموزش های مهارتی موسسه پارسه با پایش مستمر نیازهای بازار کار

مدیرمدرسه ای حرفه ای پارسه با اشاره به تغییر و تحول دائم شرایط حاکم بر بازار کار کشور از برگزاری آموزش های مهارتی در موسسه پارسه با پایش مستمر نیازهای بازار خبر داد.
به گزارش ایسنا،‌ نویدرضا جهان وش مدیرمدرسه حرفه ای پارسه با بیان این که بر اساس آخرین آمارهای رسمی منتشر شده از وضعیت «بیکاری فارغ التحصیلان»، از 7 میلیون نفر جمعیت فارغ التحصیل کشور، تنها 3.7 میلیون نفر شاغل و سایرین بیکار و یا اصطلاحا، از نظر اقتصادی غیرفعال هستند، اظهار کرد:سوال اینجاست که آیا تمام فارغ التحصیلان بیکار به دلیل محدودیت های بازارکار کشور، از دایره اشتغال بیرون مانده اند؟ جهان وش تصریح کرد: واقعیت این است که فارغ التحصیلان دانشگاهی بیش از آن که به دلیل محدودیت بازار کار از اشتغال محروم شوند، از عدم تناسب آموزش های دانشگاهی و مهارت های مورد نیاز در بازار کار لطمه می بینند.
مدیرمدرسه حرفه ای پارسه با تاکید بر این که در این شرایط ، وجود موسسات آموزشی که بتوانند خلا آموزش های مهارتی را برای فارغ التحصیلان دانشگاهی پر کنند ضرورت می یابد،‌ افزود: جدا از چالش یافتن کار مناسب که فارغ التحصیلان فاقد مهارت با آن روبرو هستند، یک مساله مهم دیگر نیز ضرورت آموزش های مهارتی را گوشزد می کند. بررسی آمارهای و نمودارهای درج شده در وبسایت های تحلیل موقعیت های شغلی نشان دهنده این واقعیت است که درآمد شاغلین دارای مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد حداکثر 30 درصد بیشتر از شاغلین دارای مدرک تحصیلی کارشناسی است و این درحالی است که شاغلینی که در حوزه فعالیت خود مهارت تخصصی دارند، به طور متوسط درآمد 70 درصدی بیشتر از افراد غیرماهر دارند، بدون آن که مدرک تحصیلی و دانشگاهی که از آن فارغ التحصیل شده اند برای کارفرما اهمیتی داشته باشد. همچنین این آمارها نشان می دهد هرچه رده و پست شاغلین دارای مهارت بالاتر باشد فاصله درآمد آنها با شاغلین بدون مهارت به صورت تصاعدی افزایش می یابد.
این کارشناس آموزش های مهارتی با اشاره به تغییر پارادایم های حاکم بر بازار کشور، خاطرنشان کرد: یکی از اتفاقات مهمی که در بازار کار ایران شاهد آن هستیم این است که کارفرمایان در استخدام نیروی کار به «رزومه های مدرک محور» توجهی نمی کنند و به دنبال نیروهایی هستند که با مهارت های مورد نیاز آنها آشنا بوده و در صورت استخدام ، تحولات مثبت در بهره وری آن سازمان ایجاد کنند. وی افزود: بر این اساس موسسات آموزشی نیز باید خود را با این تغییر و تحولات هماهنگ کرده و با پایش دائم نیازهای بازار کار،‌ آموزش های متناسب را به دانش پذیران ارائه کنند.
جهان وش در ادامه با اشاره به آخرین دوره های آموزشی این موسسه که متناسب با نیازهای بازار کار طراحی و اجرا می شود، بیان کرد: دوره های آنلاین موسسه پارسه شامل: آموزش برنامه ریزی و کنترل پروژه با نرم افزارPrimavera P6،‌ آموزش برنامه ریزی و کنترل پروژه با نرم افزارMSP 2016، آموزش مدیریت پروژه بر اساس استاندارد PMBOK ویرایش 6 و آمادگی آزمون بین المللی PMPبر اساس ویرایش ششم ،از نیمه دوم آذرماه آغاز می شود. جهان وش همچنین با اشاره به دوره های آموزشی دپارتمان ICT مدرسه حرفه ای گفت: دوره آموزشی LPIC 1 (لینوکس)، دوره آموزشی Cisco Voip مقدماتی با CME و دوره تست نفوذ با کالی، نیز از هفته اول آذرماه سالجاری در مدرسه حرفه ای پارسه برگزار می شود.
مدیرمدرسه حرفه ای پارسه در ادامه، با اعلام آغاز ثبت نام اولین دوره آموزش مدیریت ریسک در این موسسه آموزشی اظهار کرد: دوره مذکور از ۱۷ آذرماه آغاز می شود و بر اساس زمان بندی دوره های آموزشی کوتاه مدت این موسسه، مدت این دوره ۱۶ ساعت خواهد بود.
جهان وش، آغاز ثبت نام دوره سوم آموزش حرفه ای کنترل پروژه در این موسسه را نیز مورد اشاره قرار داد و افزود: ثبت نام دانش پذیران دوره سوم آموزش حرفه ای کنترل پروژه در موسسه پارسه آغاز شده است و زمان برگزاری این دوره آموزشی نیز نیمه دوم آذرماه ۱۳۹۶ خواهد بود.
وی در پایان با بیان این که ثبت نام دوره های حضوری آموزش برنامه ریزی و کنترل پروژه با نرم افزارPrimavera P6 و آموزش برنامه ریزی و کنترل پروژه با نرم افزارMSP 2016 نیز در این موسسه در حال انجام است ازمتقاضیان خواست با توجه به محدودیت ظرفیت کلاس ها ثبت نام خود را به تاخیر نیندازند.
گفتنی است؛ موسسه آموزشی پارسه با 22 سال سابقه آموزشی در حوزه های مختلف از جمله کلاس ها و آزمون های آمادگی کنکور تحصیلات تکمیلی(کارشناسی ارشد و دکترا) و آموزش های تخصصی، کاربردی و مهارتی ،از مطرح ترین موسسات آموزشی کشور به شمار می رود.

دیدگاهتان را بنویسید

8 − پنج =